Szukasz kasy online dla warsztatu samochodowego lub serwisu opon? Już od 1 stycznia 2020 r. jesteś zobowiązany do posiadania kasy ONLINE. Został niecały miesiąc – czy jesteś na to przygotowany? Poznaj więcej szczegółów i przygotuj się z nami.

Styczeń 2020 r. zbliża się wielkimi krokami, a w związku z tym nadchodzą obowiązkowe kasy ONLINE dla warsztatów samochodów, serwisów opon i stacji paliw.

Obowiązek posiadania kas ONLINE

Dla tych, którzy obawiają się, że na nowo będą musieli uczyć się obsługi kasy ONLINE, odpowiadamy krótko – kasy ONLINE niczym nie różnią się w obsłudze od tradycyjnych kas. Jedyne co się zmienia, to konieczność stałego łącza z Internetem. Podatnik musi do zapewnić stałe połączenie. Kasa w tym czasie przekazuje dane do Centralnego Repozytorium Kas, średnio co 2 godziny, w stałych porach wyznaczonych przez CRK. Kasa nie musi pracować 24h/na dobę – wystarczy, że jest włączona i podłączona do internetu w godzinach pracy.

Terminal płatniczy w Twoim warsztacie

Każdy nowoczesny i przyjazny dla klienta warsztat samochodowy powinien posiadać także terminal płatniczy. Dobra wiadomość jest taka, że każda kasa ONLINE współpracuje z terminalem płatniczym. Ujednolicony protokół komunikacyjny sprawia, że każde urządzenie łączy się z terminalem na zasadzie podłączenia (plug and play). Podstawowa zaleta automatycznej współpracy to brak błędów przy ręcznym wprowadzaniu kwot do terminala.

Jeśli dotychczas Twój warsztat nie posiadał terminala płatniczego może skorzystać z dofinansowania w ramach akcji Polska Bezgotówkowa.